На головну    Форум   E-mail  ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників     ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ 
Вхід
      Логін:
   Пароль:
   
 НалаштуванняНалаштування   ВхідВхід 
Переглянути приватні повідомленняПереглянути приватні повідомлення   
Чиста УКРАЇНСЬКА МОВА чи діалект?
Перейти до сторінки назад  1, 2, 3, 4  далі
 
Нова тема   Відповісти    MEDALMUSIC.COM.UA -> Вільний форум для вільних людей.
попередня тема :: наступна тема  

Я слідкую, за тим як розмовляю
постійно
52%
 52%  [ 9 ]
коли не забуду
47%
 47%  [ 8 ]
Всього голосів : 17

Автор Повідомлення
ingvar
Гетьман Війська Запорозького
Гетьман Війська Запорозького


З нами з: 18.05.05
Повідомлень: 605
Звідки: Бердянськ, Запорозька область

ПовідомленняНаписане: п'ятниця червня 10, 2005 1:59 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Євген написав:
Українська мова без перебільшення є колискою слов'янських мов і діалекти її не псують.На мою думку навпаки робить її краще,богатшою.А до суржика у мене відношення навпаки.Я ненавиджу людей які розмовляють на суржику.Краще вже на російській,а ніж якийсь мутант.


Марно кажеш такі слова. Ті люди які розмовляють суржиком, в тому не винні. Бо їх рідні міста були насильно зрусифіковані і це залишилося їм від батьків. Я думаю років через 15-20 рідненька стане набагато чистішою. Тому я б не став так перейматись, бо вони в тому не винні. Радіймо своій мові
Догори
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail Відвідати сайт учасника
Євген
Жовтяк (50)
Жовтяк  (50)


З нами з: 07.06.05
Повідомлень: 70
Звідки: Славутич

ПовідомленняНаписане: субота червня 11, 2005 2:59 am    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Ingvar, я згоден з тобою, але ти мене щодо суржика незрозумів. Селяни яких примушували говорити так як хотілось тій владі(москалям), вони звичайно не в чому не винні. Я казав про міських, яких ніколи ні до чого не примушували. Я по себе суджу. Коли я, наприклад, зустрічаю нову людину і розмовляю з нею на українській мові у нього відразу перше запитання:"Чому я такий українець?". І це постійно ставиться таке питання з якоюсь неповагою до мене, до моєї мови, а коли я його переконую, то він одразу починає говорити на суржику, корчити з себе щірого українця.Ось це мене бісить, коли людина починає вдавати з себе того ким вона не є. Це люди без свого коріння, без свого рідного. Розмовляє російською, живе в Україні та носить паспорт громадянина.Це не нормально.
_________________
Наша дума,наша пісня,
Не вмре,не загине.
От де люди наша слава-
Слава Україні!
Т.Шевченко
Догори
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
Євген
Жовтяк (50)
Жовтяк  (50)


З нами з: 07.06.05
Повідомлень: 70
Звідки: Славутич

ПовідомленняНаписане: субота червня 11, 2005 3:03 am    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Завдяки національно свідомим людям я переконаний, що через 15-20 років ми нарешті повернемо, що колись втратили. І нам буде, що передати майбутнім поколінням і чим пишатись перед ними.
_________________
Наша дума,наша пісня,
Не вмре,не загине.
От де люди наша слава-
Слава Україні!
Т.Шевченко
Догори
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
ingvar
Гетьман Війська Запорозького
Гетьман Війська Запорозького


З нами з: 18.05.05
Повідомлень: 605
Звідки: Бердянськ, Запорозька область

ПовідомленняНаписане: субота червня 11, 2005 11:10 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Євген написав:
Ingvar, я згоден з тобою, але ти мене щодо суржика незрозумів. Селяни яких примушували говорити так як хотілось тій владі(москалям), вони звичайно не в чому не винні. Я казав про міських, яких ніколи ні до чого не примушували. Я по себе суджу. Коли я, наприклад, зустрічаю нову людину і розмовляю з нею на українській мові у нього відразу перше запитання:"Чому я такий українець?". І це постійно ставиться таке питання з якоюсь неповагою до мене, до моєї мови, а коли я його переконую, то він одразу починає говорити на суржику, корчити з себе щірого українця.Ось це мене бісить, коли людина починає вдавати з себе того ким вона не є. Це люди без свого коріння, без свого рідного. Розмовляє російською, живе в Україні та носить паспорт громадянина.Це не нормально.


Я з тобою не згоден щодо російськомовних міст. Знаєш можна повернутись трохи назад. І згадати як все було. Не одне століття українство замордовувалося. А в 19 столітті почалася індустріалізація. Українство нікуди не пускали і нічому не вчили. Селяни пішли задля заробітку у міста, де начальством були тільки російськомовні, бо тільки вони мали змогу навчатися, або вже якщо навчалися то тільки на рос. мові.
Тут нікуди не дінесся. Для мене це теж гостре питання :) Я своїх бабусів розпитував. Повір, у нас на Півдні так і було.
Догори
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail Відвідати сайт учасника
Євген
Жовтяк (50)
Жовтяк  (50)


З нами з: 07.06.05
Повідомлень: 70
Звідки: Славутич

ПовідомленняНаписане: неділя червня 12, 2005 5:31 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Але що їм сьогодні заважає?Чому вони сьогодні не хотять її вчити?,а більш того ще й насміхаються з неї і з людей які розмовляють українською.
_________________
Наша дума,наша пісня,
Не вмре,не загине.
От де люди наша слава-
Слава Україні!
Т.Шевченко
Догори
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
ingvar
Гетьман Війська Запорозького
Гетьман Війська Запорозького


З нами з: 18.05.05
Повідомлень: 605
Звідки: Бердянськ, Запорозька область

ПовідомленняНаписане: понеділок червня 13, 2005 10:00 am    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Євген написав:
Але що їм сьогодні заважає?Чому вони сьогодні не хотять її вчити?,а більш того ще й насміхаються з неї і з людей які розмовляють українською.


не кажи про всіх, я наприклад жодного такого знайомого не маю
Догори
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail Відвідати сайт учасника
Євген
Жовтяк (50)
Жовтяк  (50)


З нами з: 07.06.05
Повідомлень: 70
Звідки: Славутич

ПовідомленняНаписане: понеділок червня 13, 2005 7:46 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Ну я про всіх не кажу.Я завжди говорю про свій випадок.Друзі мене всі розуміють,а от просто знайомі так я таких багато знаю.
_________________
Наша дума,наша пісня,
Не вмре,не загине.
От де люди наша слава-
Слава Україні!
Т.Шевченко
Догори
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
dudik
Курінний отаман (400)
Курінний отаман (400)


З нами з: 11.01.05
Повідомлень: 495
Звідки: Львів Славний

ПовідомленняНаписане: п'ятниця липня 01, 2005 6:35 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

То нехай насміхаються, їм ж потім смішно буде...Бо вони ще не освідомили що є Українцями...
_________________
Слава Україні ! ! !
Догори
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
ingvar
Гетьман Війська Запорозького
Гетьман Війська Запорозького


З нами з: 18.05.05
Повідомлень: 605
Звідки: Бердянськ, Запорозька область

ПовідомленняНаписане: субота липня 02, 2005 12:08 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

dudik написав:
То нехай насміхаються, їм ж потім смішно буде...Бо вони ще не освідомили що є Українцями...


Знаєш скіки на півдні та сході йолопів, які і не хочуть ними бути
_________________
Не хились додолу, зраджений козаче,
Про лиху пригоду навіки забудь,
Найлютішу муку серце переплаче…
Кинь свій жаль нікчемний, без вагання збудь!
П. Грабовський
Догори
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail Відвідати сайт учасника
fish
Сердюк (150)
Сердюк  (150)


З нами з: 17.08.04
Повідомлень: 166
Звідки: Запоріжжя, http://uamusic.org.ua/forum

ПовідомленняНаписане: субота липня 02, 2005 2:07 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

чиста літературна мова має бути обов"язкова:
а) для офіційно-ділового мовлення (без коментарів)
б) для публіцистичного мовлення включаючи радіо й телебачення.
Саме з газет і телебачення менші діти засвоюють граматичні конструкції. Природжена грамотність - це всього-навсього звичка ока до саме такого написання слова, звичка вуха до саме такого конструювання речення. Тому там має бути чиста мова. А от розмовна й літературна мова потребують діалектних слів, бо вони додають експресивності і взагалі дозволяють максимально точно висловити те, що хочеш.
_________________
http://bambula-bee.com.ua гурт Bambula-bee
http://schastia.com.ua - Щастя
http://dali.ridne.net - Далі
http://gutsulcalipso.org.ua Гуцул Каліпсо
http://www.zsu.zp.ua/99/samisvoji Самі Свої
http://www.zsu.zp.ua/99/faberge Фаберже
Догори
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення Відвідати сайт учасника
ingvar
Гетьман Війська Запорозького
Гетьман Війська Запорозького


З нами з: 18.05.05
Повідомлень: 605
Звідки: Бердянськ, Запорозька область

ПовідомленняНаписане: вівторок липня 05, 2005 11:20 am    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

fish написав:
А от розмовна й літературна мова потребують діалектних слів, бо вони додають експресивності і взагалі дозволяють максимально точно висловити те, що хочеш.


З цим не погоджуюсь, бо, як на мене, і літературна мова є дуже багатою і достатньо виразною для вираждення емоцій і всього такого
_________________
Не хились додолу, зраджений козаче,
Про лиху пригоду навіки забудь,
Найлютішу муку серце переплаче…
Кинь свій жаль нікчемний, без вагання збудь!
П. Грабовський
Догори
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail Відвідати сайт учасника
dudik
Курінний отаман (400)
Курінний отаман (400)


З нами з: 11.01.05
Повідомлень: 495
Звідки: Львів Славний

ПовідомленняНаписане: вівторок липня 19, 2005 11:05 am    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Треба створювати щось краще (Кіно, музику, літературу...), на Українській мові, ось тоді і буде на неї попит...
_________________
Слава Україні ! ! !
Догори
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
Євген
Жовтяк (50)
Жовтяк  (50)


З нами з: 07.06.05
Повідомлень: 70
Звідки: Славутич

ПовідомленняНаписане: субота липня 30, 2005 6:54 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

А мені здається, що проблема полягає в тому, що сьогодні майже ні хто не хоче відродження. Тому владі треба діяти за такими ж методами, за якими діяли совєти коли відбирали мову у нас. Вони примушували вчити російську. А нам треба нахабно примушувати вчити українську. Наприклад, ставити перешкоди для тих, хто не знае української. Не давати цим людям українського громадянства доти, поки вони не складуть іспит з української мови та літературі.Чи не допускати цих людей до роботи з високим заробітком. Та багато іншого. От тоді будуть результати.
_________________
Наша дума,наша пісня,
Не вмре,не загине.
От де люди наша слава-
Слава Україні!
Т.Шевченко
Догори
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
ingvar
Гетьман Війська Запорозького
Гетьман Війська Запорозького


З нами з: 18.05.05
Повідомлень: 605
Звідки: Бердянськ, Запорозька область

ПовідомленняНаписане: субота липня 30, 2005 8:19 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Євген написав:
А мені здається, що проблема полягає в тому, що сьогодні майже ні хто не хоче відродження. Тому владі треба діяти за такими ж методами, за якими діяли совєти коли відбирали мову у нас. Вони примушували вчити російську. А нам треба нахабно примушувати вчити українську. Наприклад, ставити перешкоди для тих, хто не знае української. Не давати цим людям українського громадянства доти, поки вони не складуть іспит з української мови та літературі.Чи не допускати цих людей до роботи з високим заробітком. Та багато іншого. От тоді будуть результати.


я не згоден. Навіщо забороняти рос., просто необхідно створити такі в яких би успішно вивчалася і пропагувалась рідна мова. Як сказав класик Wink Плекайте мову
_________________
Не хились додолу, зраджений козаче,
Про лиху пригоду навіки забудь,
Найлютішу муку серце переплаче…
Кинь свій жаль нікчемний, без вагання збудь!
П. Грабовський
Догори
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail Відвідати сайт учасника
Євген
Жовтяк (50)
Жовтяк  (50)


З нами з: 07.06.05
Повідомлень: 70
Звідки: Славутич

ПовідомленняНаписане: неділя липня 31, 2005 12:40 am    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Ти мабуть мене не вірно зрозумів.Я не казав про те, що треба забороняти російську, я казав про те, що треба більш наполеглево пропагандувати українську та для неї створювати більш сприйнятний клімат.
_________________
Наша дума,наша пісня,
Не вмре,не загине.
От де люди наша слава-
Слава Україні!
Т.Шевченко
Догори
Переглянути профілі учасників Відіслати приватне повідомлення Відіслати e-mail
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    MEDALMUSIC.COM.UA -> Вільний форум для вільних людей. Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Перейти до сторінки назад  1, 2, 3, 4  далі
Сторінка 3 з 4

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете витирати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
24print.lviv.ua - Цифровий друк у Львові